وبلاگ فراپیامک
غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول

غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول  برای آن دسته از مشترکینی که سیم کارت دائمی و یا اعتباری همراه اول دارند، کاربرد خواهد داشت.

غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول توسط مشترکین

شاید شما هم که خواننده ی این مطلب هستید، یک پنل پیامک برای ارسال پیامک تبلیغاتی کسب و کار خود، خریداری کرده اید تا تبلیغات خود را برای جذب مشتری بیشتر انجام دهید.

برخی از افراد برای تبلیغات کسب و کارشان، پنل پیامکی تهیه می کنند و برخی از سازمان ها برای اطلاع رسانی به کارمندان و یا مشتریان خود از پنل های پیامکی استفاده می‌کنند.

خیلی از افرادی که فروشگاه اینترنتی و یا کسب و کار اینترنتی دارند، با استفاده از قابلیت وب سرویس پیام کوتاه در پنل اس ام اس، سیستمی را پیاده سازی کرده‌اند که پس از ثبت نام و یا خرید مشتری از سایت توسط مشتری، پیامکی خودکار مبنی بر فعالیت انجام شده ارسال گردد.

با وجود اینکه این روش تبلیغات و یا اطلاع رسانی بسیار ساده و کم هزینه است، معایبی هم به همراه دارد و نارضایتی هایی را برای مخاطبین پیامک به وجود می‌آورد.

امروزه آنقدر ارسال این دسته از پیامک‌ها افزایش یافته است که مخاطبین به دنبال راه های مسدود سازی و قطع دائمی پیامک‌ تبلیغاتی هستند.

غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول به معنای این است که این شرکت برای عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، راهکارهایی را در اختیار مشترکین خود قرار داده است تا بتوانند پیامک های تبلیغاتی را قطع کنند و شماره خود را در لیست سیاه مخابراتی (بلک لیست) قرار دهند.

شرکت همراه اول ۴ راهکار متفاوت برای قطع پیامک تبلیغاتی، برای مشترکین دائمی و اعتباری خود قرار داده است:

راهکارهای غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول

  1. اولین راهکار برای غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول ارسال عدد ۱ از طریق پیامک به شماره ۸۹۹۹ می باشد. با این کار به شما پیامکی از سمت همراه اول ارسال خواهد شد که تا ۷۲ ساعت بعد پیامک های تبلیغاتی شما را غرفعال خواهد نمود.
  2. راهکار بعدی برای قطع پیامک تبلیغاتی شماره گیری کد #۸۹۹۹* می‌باشد. این روش ۲ گزینه را به شما نمایش می‌دهد. در ادامه با ارسال عدد ۱ قطع پیامک تبلیغاتی و با ارسال عدد ۲ دریافت پیامک تبلیغاتی، انجام خواهد شد.
  3. راهکار سوم شماره گیری کد #۸۰۰* می باشد.
  4. همچنین به عنوان راهکار آخر جهت قطع پیامک تبلیغاتی می‌توانید با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰ تماس حاصل نمایید.

 

مشترکین باید دقت داشته باشند که پس از قطع پیامک تبلیغاتی ممکن است بسیاری از خدمات پیامکی ای که قبلا از جاهای مختلف دریافت می‌کردند را دریافت نکنند.

راه حل خط خدماتی

امکانات سامانه های پیامکی بسیار فراوان و متنوع است؛ مسابقه های پیامکی، نظرسنجی های پیامکی، نمونه هایی از این امکانات می باشد.

علت عدم قطع برخی از این خدمات پس از قطع پیامک تبلیغاتی، خدماتی نبودن خطوط پیامکی برخی از ارائه‌دهندگان خدمات پیامکی می‌باشد.

تمامی افراد حقوقی ای که خدماتی را به صورت پیامکی ارائه می‌دهند، می‌توانند خطوط تبلیغاتی خود را با توجه به شرایط اپراتورها به خطوط خدماتی تبدیل کند تا تمامی پیامک های ارسالی آنها به دست مخاطبین برسد.

خطوط خدماتی، بلک لیست مخابرات را رد می‌کند و پیامک موردنظر، به دست تمامی مخاطبینی که شماره خودشان را در لیست سیاه مخابرات قرار داده‌اند، می رسد، همانند پیامک های تراکنش های بانکی.

البته این افراد باید توجه کنند که پس از خدماتی شدن خطوط نمی‌توانند ارسال پیامک های تبلیغاتی از آن خط انجام دهند؛ زیرا اپراتورهای ارائه‌دهنده خطوط خدماتی، جرایمی را برای عدم رعایت این موارد در نظر گرفته است.

مرضیه عالمی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از
تماس با فراپیامک