وبلاگ فراپیامک
لغو سرویس های پیامکی همراه اول

لغو سرویس های پیامکی همراه اول و یا غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول یکی از مواردی است که امروزه توسط مشترکین همراه اول در فضای اینترنت، مورد جستجو قرار می‌گیرد.

با توجه به بازخورد بالای بازاریابی پیامکی برای صاحبین مشاغل و کسب و کارهای نوپا ارسال پیامک تبلیغاتی روز به روز افزایش می‌یابد.

کسب و کارهای مختلف از ارسال پیام تبلیغاتی برای جذب مشتری بهره می‌گیرند؛

این امر برای بسیاری از مخاطبین ناخوشایند بوده و تمایل به لغو سرویس های پیامکی همراه اول و یا غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول را دارند.

در این راستا اپراتورهای همراه اول و ایرانسل امکانی را فراهم نموده‌اند که توسط آن قابلیت قرار دادن شماره مورد نظر در لیست سیاه مخابرات فراهم شده است.

روش لغو سرویس های پیامکی همراه اول

برخی از سرویس‌ ها و خدمات پیامکی همراه اول همه روزه برای مخاطبین ارسال می‌شود که به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود.

  1. سرویس حمایت از تیم ملی که کد فعال سازی آن ۹۰۹۰ و یا ۹۰۹۸ می‌باشد و برای غیر فعالسازی آن عدد ۱ را میبایست در جواب پیامک دریافتی ارسال نمایید.
  2. سرویس آیه روز که با شماره ۲۰۱۰ ارسال می‌گردد و برای فعا‌سازی کلمات آیه یا AYE را می‌بایست به شماره ذکر شده ارسال نمایید و برای قطع این سرویس کلمات آیه خاموش و یا AYEOFF و AYECANCEL را ارسال نمایید.
  3. سرویس قیمت ارز و سکه با کد فعال‌سازی ۲۰۵۰ و نحوه غیر فعال نمودن این سرویس ارسال ارز یا ARZ می‌باشد.
  4. گنجینه واژگان با  ارسال کلمه لغت یا LOGHAT به شماره ۲۰۲۲ فعال شده و با ارسال کد لغت خاموش یا LOGHAT OFF غیر فعال می‌گردد.
  5. نکات کنکوری با ارسال کلیدواژه کنکور یا KONKORR به شماره ۲۰۵۰ فعال شده و با ارسال کلیدواژه کنکور خاموش و یا KONKOR OFF غیر فعال می‌گردد.
  6. در صورتی که برای یک سرویس کدی برای غیر فعال‌سازی تعریف نشده باشد، می‌توانید کلمه OFF را در جواب پیام دریافتی ارسال نمایید تا سرویس مربوطه را غیرفعال نمایید.

در صورت تمایل به غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول می‌توانید عدد ۱ را به شماره ۸۹۹۹ پیامک نمایید.

پس از ارسال درخواست با گذشت ۲۴ ساعت، شماره مورد نظر در لیست سیاه مخابرات قرار خواهد گرفت.

در مقابل برای خارج شدن شماره ‌های همراه اول از لیست سیاه، میبایست عدد ۲ را به سامانه ۸۹۹۹ ارسال نمایید.

راه دیگر برای بلک لیست نمودن شماره‌ های همراه اول، برقراری تماس با شماره ۹۹۹۰ و یا ۰۹۱۲۹۹۹۰ و اعلام درخواست به اپراتور خواهد بود.

ارسال متن پیامک اطلاع رسانی

در این میان بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها جهت ارسال پیامک خدماتی با افزایش روز افزون شماره های بلک لیست با مشکل مواجه می‌شوند.

لذا اپراتورهای پیامکی این امکان را برای مشترکین حقوقی فراهم نموده‌اند که با رعایت شرایط و ضوابط اعلام شده توسط هر اپراتور، خط خود را از حالت تبلیغاتی به خدماتی تبدیل نموده و پیامک‌های خود را برای مشترکین مورد نظر ارسال نمایند.

در این صورت حتی افرادی که لغو سرویس های پیامکی همراه اول را فعال نموده‌اند امکان دریافت پیام را خواهند داشت.

در این راستا شرکت دانش بنیان فراداده شرایط خطوط خدماتی پیامک را برای تمامی اپراتورهای مربوطه در سامانه پیامک فراپیامک فراهم آورده است.

 

مهسا آجودانی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از
تماس با فراپیامک