وبلاگ فراپیامک
لغو سرویس های پیامکی همراه اول

لغو سرویس های پیامکی همراه اول و یا غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول یکی از مواردی است که امروزه توسط مشترکین همراه اول در فضای اینترنت، مورد جستجو قرار می‌گیرد.

با توجه به بازخورد بالای بازاریابی پیامکی برای صاحبین مشاغل و کسب و کارهای نوپا ارسال پیامک تبلیغاتی روز به روز افزایش می‌یابد.

کسب و کارهای مختلف از ارسال پیام تبلیغاتی برای جذب مشتری بهره می‌گیرند؛

این امر برای بسیاری از مخاطبین ناخوشایند بوده و تمایل به لغو سرویس های پیامکی همراه اول و یا غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول را دارند.

در این راستا اپراتورهای همراه اول و ایرانسل امکانی را فراهم نموده‌اند که توسط آن قابلیت قرار دادن شماره مورد نظر در لیست سیاه مخابرات فراهم شده است.

روش لغو سرویس های پیامکی همراه اول

برخی از سرویس‌ ها و خدمات پیامکی همراه اول همه روزه برای مخاطبین ارسال می‌شود که به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود.

  1. سرویس حمایت از تیم ملی که کد فعال سازی آن ۹۰۹۰ و یا ۹۰۹۸ می‌باشد و برای غیر فعالسازی آن عدد ۱ را میبایست در جواب پیامک دریافتی ارسال نمایید.
  2. سرویس آیه روز که با شماره ۲۰۱۰ ارسال می‌گردد و برای فعا‌سازی کلمات آیه یا AYE را می‌بایست به شماره ذکر شده ارسال نمایید و برای قطع این سرویس کلمات آیه خاموش و یا AYEOFF و AYECANCEL را ارسال نمایید.
  3. سرویس قیمت ارز و سکه با کد فعال‌سازی ۲۰۵۰ و نحوه غیر فعال نمودن این سرویس ارسال ارز یا ARZ می‌باشد.
  4. گنجینه واژگان با  ارسال کلمه لغت یا LOGHAT به شماره ۲۰۲۲ فعال شده و با ارسال کد لغت خاموش یا LOGHAT OFF غیر فعال می‌گردد.
  5. نکات کنکوری با ارسال کلیدواژه کنکور یا KONKORR به شماره ۲۰۵۰ فعال شده و با ارسال کلیدواژه کنکور خاموش و یا KONKOR OFF غیر فعال می‌گردد.
  6. در صورتی که برای یک سرویس کدی برای غیر فعال‌سازی تعریف نشده باشد، می‌توانید کلمه OFF را در جواب پیام دریافتی ارسال نمایید تا سرویس مربوطه را غیرفعال نمایید.

در صورت تمایل به غیر فعال سازی تبلیغات همراه اول می‌توانید عدد ۱ را به شماره ۸۹۹۹ پیامک نمایید.

پس از ارسال درخواست با گذشت ۲۴ ساعت، شماره مورد نظر در لیست سیاه مخابرات قرار خواهد گرفت.

در مقابل برای خارج شدن شماره ‌های همراه اول از لیست سیاه، میبایست عدد ۲ را به سامانه ۸۹۹۹ ارسال نمایید.

راه دیگر برای بلک لیست نمودن شماره‌ های همراه اول، برقراری تماس با شماره ۹۹۹۰ و یا ۰۹۱۲۹۹۹۰ و اعلام درخواست به اپراتور خواهد بود.

ارسال متن پیامک اطلاع رسانی

در این میان بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها جهت ارسال پیامک خدماتی با افزایش روز افزون شماره های بلک لیست با مشکل مواجه می‌شوند.

لذا اپراتورهای پیامکی این امکان را برای مشترکین حقوقی فراهم نموده‌اند که با رعایت شرایط و ضوابط اعلام شده توسط هر اپراتور، خط خود را از حالت تبلیغاتی به خدماتی تبدیل نموده و پیامک‌های خود را برای مشترکین مورد نظر ارسال نمایند.

در این صورت حتی افرادی که لغو سرویس های پیامکی همراه اول را فعال نموده‌اند امکان دریافت پیام را خواهند داشت.

در این راستا شرکت دانش بنیان فراداده شرایط خطوط خدماتی پیامک را برای تمامی اپراتورهای مربوطه در سامانه پیامک فراپیامک فراهم آورده است.

 

مهسا آجودانی

11
دیدگاه بگذارید

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
شیما صاحبقرانیعلیانجوادALIصمد محمودی Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای‌ها
اطلاع از
خالد
مهمان
خالد

میخوام برای ارسال پیامک اینترنتی که هرروز ایجادمزاحمت میکنید شکایت کنم این مسخره بازیها چیه آقا خانم هرکی هستی من اینترنت شما را نمیخوام خدا لعنتتون کنه

شیما صاحبقرانی
مدیر سایت

جناب خالد
شما می‌توانید طبق راهنمایی که در متن وجود داره، پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کنید… پیامک‌هایی که حاوی بسته‌های اینترنتی هستند، عمدتا از طرف اپراتور همراه اول ارسال می‌شوند و برای عدم دریافتشون میتونید به وب سایت همراه اول مراجعه کنید. دوست عزیز، هر چیزی راهکاری داره و لعنت فرستادن چیزی رو حل نمیکنه!

mari
مهمان
mari

سرویس رابونا رو چطور لغو کنم روزی ۶۰۰ تومن کم نکنه

شیما صاحبقرانی
مدیر سایت

فکر میکنم باید کلمه raboona off یا off یا cancel رو به همان شماره ای که براتون پیامک میشه، ارسال کنید
دقت داشته باشید که این چنین پیامک‌هایی رو خودتون تائید میکنید و هیچ یک بدون تائید از طرف شما، فعال نمیشن… شما می توانید با شماره گیری کد #۲*۸۰۰* (ستاره هشتصد ستاره دو مربع)، سرویسهای محتوایی فعال خود را مشاهده و در صورت تمایل نسبت به قطع آنها اقدام نمایید.

صمد محمودی
مهمان
صمد محمودی

ممنون از راهنمای

جواد
مهمان
جواد

پیامک همینطوری پشت هم ارسال میشه اصلا تاییدیه ای هم از ما نمیخواد هیچ تازه غیرفعالسازیش هم موقعی ارسال میکنه که ده تا پیام داده و هزینه همه شونم کم کرده واقعا از این همه لطف اپراتور ها متشکرم واقعا شرمنده کردن مخصوصا ۰۰۹۸۲۰۲۲۵۶سرویس چهارسو این تخلفه واقعا حرومه لطفا جلوی این برداشت هارو بگیرید

شیما صاحبقرانی
مدیر سایت

متاسفانه این مورد از حوزه اختیارات ما خارج هست و فعالیت فراپیامک چیز دیگه‌ای می باشد.
لطفا از مراجع دیگه‌ای پیگیر مشکلتون باشید

ALI
مهمان
ALI

سلام.من عضویک سرویس (برنامه یا مسابقه یا…)شدم که روزانه ۵۰۰تومان ازشارژم کم می کرد.الان می خوام غیرفعالش کنم ولی شماره ان سرویس(مسابقه یا…)راندارم کهOFFرابه ان سرشماره ارسال کنم وهمانطورکه گفتم هرروز ۵۰۰تومان ازشارژم کسرمی شود.برای غیرفعال سازی این سرویس راه دیگری وجودداردوچگونه؟

شیما صاحبقرانی
مدیر سایت

شما می توانید با ارسال پیامک خالی به شماره ۸۰۰ و یا شماره گیری کد #۸۰۰* از لیست سرویس های فعال ارزش افزوده مطلب بشید و در صورت تمایل نسبت به قطع آنها اقدام نمایید

علیان
مهمان
علیان

سلام من یک پیام به *۳ *۵۰۵# فرستادم روزی ۶۰۰ تومان از شارژم کم میکنه خواهش میکنم راهنمایم کنید

شیما صاحبقرانی
مدیر سایت

شما می‌توانید با ارسال پیامک خالی به شماره ۸۰۰ و یا شماره گیری کد #۸۰۰* (ستاره هشتصد مربع)، سرویسهای محتوایی فعال خود را مشاهده و در صورت تمایل نسبت به قطع آنها اقدام نمایید.

تماس با فراپیامک